Petr Gogolín21.7.2016Zpět

Dva roky jsme nenapsali nový článek. Přečtěte si proč.

Odpověď je prostá. Měli jsme plné ruce práce s růstem Kurzoru. Poslední dva roky pro nás byly plné příležitostí, nových zkušeností, výrazného růstu týmu a mnoha desítek litrů vypité kávy.

Kurzor v roce 2014 dával práci týmu šesti lidí, většinu obratu tvořil vývoj firemních webových stránek a vešli jsme se do 50 metrů čtverečných bez klimatizace.

Kurzor v roce 2016 tvoří tým 15 lidí, většinu obratu tvoří pronájem webových vývojářů s vývojem webových aplikací a okupujeme již konečně klimatizovaných 100 metrů čtverečních. V letních měsících už nás tedy nepotkáte v kanceláři pobíhat jen v trenýrkách :-)

Portfolio služeb

Programování webových aplikací

Od začátku podnikání je naší silnou stránkou kvalita vývoje. Zatímco u firemních webů  zákazník někdy nepozná špičkový vývoj od průměrného, u náročnějších webových aplikací poskytuje průměrný kód výrazně horší výkon, než ten kvalitně napsaný a odladěný. Z toho důvodu jsme se začali více zaměřovat na vývoj složitějších webových aplikací, kde umíme nabídnout jasnou konkurenční výhodu.

Vyvíjíme pro marketingovou agenturu s klienty z Fortune 500 v Los Angeles, spolupracujeme s dvěma vývojářskými agenturami z Londýna na aplikacích pro britský trh a poskytujeme vývoj pro aplikaci využívající mapové podklady pro zobrazování rich data do Holandska, kterou využívají organizace jako IMF, UNESCO a další.

Pronájem vývojářů

Růst našeho týmu přímo souvisí s akvizicí jednoho tuzemského a několika zahraničních klientů, kteří se rozhodli řešit nedostatek lokální kvalifikované pracovní síly dlouhodobým outsourcingem vývojářů z našeho týmu. Získali jsme cenné zkušenosti s náborem nových pracovníků a jejich řízením na vzdálených projektech, jejichž zadavatelé sedí na druhém konci světa.

Dokážeme poskytnout juniorní kodéry frontendu až po seniorní specialisty na backend. Soustředíme se především na webové technologie.

Pár čísel

  • V roce 2015 jsme oproti roku 2014 zvýšili obrat o 62 %.
  • Za prvního půl roku 2016 jsme dosáhli téměř stejného obratu jako za rok 2015.
  • Zavedli jsme PiPoPr. Tedy Pivo Po Práci. Výše účtu za pivní speciály v Piváriu nás téměř děsí, ale zároveň dělá radost celému týmu.
  • Ze dvou kanceláří jsme se rozšířili do čtyř a poskytujeme dedikovanou sedačku na odpolední powernap.
  • Začali jsme pracovat na webech s měsíční návštěvností přes 15 milionu unikátních uživatelů.
  • Podílíme se na vývoji webových aplikací, přes které tečou stamilionové obraty.

 

PiPoPr

Honza Malý přenáší na PiPoPr na téma React / Redux development

Co bude dál

V roce 2016 se především zaměřujeme na akvizice nových zákazníků pro dedikovaný outsourcing vývojářů,  především z trhů jako je Velká Británie a USA.

Na tuzemském trhu se dále zaměřujeme na rozšiřování spolupráce s marketingovými agenturami, které hledají specializované týmy vývojářů pro webové aplikace.

Podporujeme brand Kurzoru jako úspěšné lokální firmy specializované na webové řešení. Náš brandingový reklamní spot budete slýchat celý rok na Beat Radiu.

Stále pracujeme na zvelebování našich kanceláří, aby byly příjemným místem pro práci i popracovní zábavu. Stavíme nadupané herní počítače pro chvíle odpočinku, přednášíme o prospěšnosti spánku v práci a pořádáme netradiční teambuildingy zahrnující například simulaci létání s Boeingem 737.

O čem budeme blogovat

Jistě jste si všimli, že původní žurnál se změnil na blog a trochu tím posouváme jeho směrování. Ze zápisníku událostí v Kurzoru chceme mít spíše místo, kde se budou publikovat hodnotné informativní články, a to zejména z našeho oboru. A to jak v češtině, tak i v angličtině.

Výběr toho, na co se v brzké době můžete těšit - a jde o témata velmi technická a zaměřením zajímavá:

  • Animované efekty na webu - některé základní typy a jak na ně,
  • advanced LESS - jak si zpříjemnit vývoj pokrokovým použitím tohoto stylovacího jazyka,
  • responsive e-mail templates - na co si dát pozor,
  • node.js API - seriál o možnostech implementace jednoduchých serverových API pomocí node.js.

Petr Gogolín
peter@kurzor.net
+420 776 346 943
Petr se specializuje na analýzy a návrhy online strategií.