Marek Gach25.2.2011Zpět

Testujem.cz na konferenci

Přípravná akce na vylodění na výstavišti začala již den předem. Přece jenom nejsme velkou korporací a nehodláme si na ni ani hrát. Upřesnili jsme si ještě, kdy za námi na konferenci dorazí v Prahy Robert Štípek. Ten nakonec bude vyjíždět směr Brno spolu se svým nástupcem v Seznamu Petrem Pecharem kolem 8 hodiny. Takže bylo jasno, že na konferenci dorazíme ve složení Petr, Honza, Robert a Marek. Zbytek večera se nesl v duchu opakovaných zkoušek prezentace a doplňování připomínek k obsahu. Nakonec Honza se šel vyspat kolem půlnoci, a já jsem to táhl s prací až do 3.

Po ránu 7:30 budíček a začali jsme se s Honzou chystat na konferenci. Netrvalo to dlouho a během 8:15 jsme již razili, ač v trochu mrazivějším počasí, směr výstaviště. Na místo jsme dorazili asi s 10 minutovým předstihem, v šatně ještě nikdo nebyl. Dokonce ani šatnářka. Vypadalo to, že jsme snad první u registrací. Nálada po ránu byla dobrá a zlepšila se ještě tím, že na registračním formuláři Honzu překřtili na Petra. Ještě měli štěstí, že ne na Martina, to by asi některé lidi nadchlo v očekávání :-). Nakonec ale vše dobře dopadlo, dorazil i Petr a zanedlouho se také objevila příjemná paní šatnářka.

Nezbývalo než se jít usadit do sálu a připravit věci. U vchodových dveří jsme si ještě zkontrolovali, kdo a kdy přednáší. Nakonec jsme zjistili, že jen Chuck Norris a Kurzor dokáží přednášet v záporném čase. Posuďte sami.


Chuck Norris vs. Kurzor

Rozpis programu konference.

Jako třetí jsme přišli na řadu a s trochu menším zpožděním Honza začal s prezentací. Přednáška vzbudila ohlas a dotazy publika, čemuž jsme pochopitelně rádi.

honza na konferenci

Honza prezentuje testujem.cz. Zdroj: web konference

Prezentaci si můžete prohlédnout sami:

Kolem 11 hodiny dorazil i Robert, se kterým jsme se pak vydali na společný oběd, u něhož se stihlo následně probrat mnoho věcí ze světa PPC a českého internetu. Po obědě následovala další část prezentací. Samotná konference byla zajímavá, i když některé přednášky hlavně o PPC byly určeny začátečníkům. Mně osobně se líbila prezentace Lukáše Voplakala (UVM interactive), který ukázal systém FIRON pro správu projektů a ostatních firemních procesů. Představte si propojení Basecampu s redakčním systémem. Ukázky a reference opravdu působivé. Petr Lisý (ComGate Logistics) hovořil o zajímavé službě nabízející zajištění logistiky pro střední e-shopy. Myslím, že tato služba by leckterým majitelům internetových obchodů mohla ušetřit mnoho času.

Konference byla bezprostřední, lidé dobře vnímali obsah přednášek a okamžitě reagovali. Asi od páté přednášky se tak organizace trochu vymykala z ruky, konference tím ale kvalitativně neutrpěla, právě naopak. Zejména na závěr v diskuzi na téma agentury versus Sklik, kdy došlo k přímé konfrontaci publika, zástupců agentur a Petra Pechara ze Seznamu. I Robert Štípek se nedržel zkrátka a rád si přisadil technickými připomínkami. Inu, odborník se nedá zapřít.

Soudím, že konference byla vydařená. Je ale pár věcí, které nás nepotěšily. Třeba to, že asi po 3 hodinách jsme byli u našeho stolu bez vody. Také návštěvnost byla oproti minulým ročníkům slabší a publikum tvořili hlavně zástupci webových firem. Snad se do příštího roku věci pohnou k lepšímu a Efektivní web se stane vyhlášenou webovou konferencí.

Marek Gach
gach@kurzor.net
+420 725 475 981
Marek má v Kurzoru hlavní slovo ve vývoji.

Seriál: Uživatelské testování

Přednáška: uživatelské testování

Honza Malý přednášel na Mendelově univerzitě o uživatelském testování.

Honza Malý19.3.2011

Testujem.cz spuštěno

Spustili jsme službu testujem.cz s nabídkou uživatelského testování. Článek v žurnálu odhalí více.

Honza Malý27.1.2011