• Bouráme dogmata webdesignu.

  Podívejte jaká  
 • specifický uživatel - babička

  „Uživatel můj web pochopí“

  Znáte opravdu svoje uživatele? Málokdy jsou stejní jako vy. Liší se od lidí, kteří váš web vytvářejí. Mají své specifické potřeby a cíle. Některé věci se jim líbí, jiné je iritují. Klíčem k úspěšnému webu je jejich poznání.

 • čitatel prázných stránek

  „Textový obsah si udělám sám“

  Kritická část webu je jeho obsah. Weby se nečtou. Většina lidí text rychle prochází a hledá klíčová slova. Je důležité obratně využívat informaci, strukturu, formátování a typografii. Je třeba potlačovat zbytečnosti.

 • designér listující návrhy

  „Grafika musí být bombastická“

  Webdesign byl donedávna grafickou disciplínou. Dnes už víme, že sebelepší vzhled webu = nízká užitná hodnota pro cílovou skupinu. Má-li web skutečně zaujmout, potřebuje jasnou strategii, obsah a směr.

 • osamocená židle na louce

  „Web musí mít nevídané možnosti“

  Omyl. Jak uživatelé, tak správci potřebují web, který se snadno ovládá, rozšiřuje a mění. Nic víc. Přidaná hodnota jakéhokoliv systému není ve výčtu možností, ale v jednoduchém a účelném ovládání.

 • tester s plynovou maskou si hraje s práškem

  „Testování jsou vyhozené peníze“

  Hádáte čísla ve sportce? U vašeho webu to může skončit katastrofou. Ani kvalifikovaný odhad nezaručuje úspěch. Včasné testování pod dohledem odborníka ukáže, jak bude výsledný web přijímán uživateli.

 • chlápek co nabízí věci levně

  „Půjde to levněji“

  Kvalitní web stojí a padá na práci celé řady odborníků, kteří dokáží spolupracovat. Dobře znají zákony internetové džungle a dokážou vám pomoci. Vyšší investice do jejich práce znamená rychlejší návratnost.

Web: Jak to děláme

Na tvorbě webu se podílí tým odborníků s různými specializacemi. Pro vstupní zhodnocení konkurence, uživatelů a vnitřního prostředí firmy využíváme analytika a marketéra Petra Gogolína. Návrh podoby webu, informační architektury a všech funkčních prvků má na starosti designér uživatelského rozhraní Honza Malý.

Po něm přebírá práci jeden z našich grafiků, který dává webu tvář, a jeden z copywriterů, zodpovědných za přípravu textů vhodných pro webové prostředí. Teprve po těchto krocích následuje samotné programování vedené Markem Gachem a týmem programátorů.

Po spuštění projektu je samozřejmá jeho správa a vyhodnocování plnění cílů. O propagaci, obsahový marketing a trvalé zlepšování konverzního poměru se stará opět Petr Gogolín s týmem spolupracovníků.

Jednání

Správné pochopení potřeb klienta a jeho obcohdních cílů pro nás znamená mnoho. Věnujeme na úvodní schůzky a vyjasnění záměrů značné množství času. Na schůzku se mohou dostavit také naši odborníci pro danou oblast. Nebudeme vás do čehokoliv vrtat, nosit stohy ceníků a nutit Vás k zaškrtávání věcí, kterým nebudete rozumět. Pozorně si vyslechneme, co by mělo být cílem našeho snažení.

Jádrem našeho přístupu je kritický a střízlivý pohled. Váš nápad důkladně posoudíme a vypočítáme, nakolik se vyplatí. Nebojíme se říct „ne“, vždy k tomu ale dodáváme „raději takto“.

Budeme trpělivě vysvětlovat všechna pro a proti až bude vše jasné. Jakmile si rozumíme, obdržíte kalkulaci investice spolu s popisem a časovým odhadem realizace.

Analýza

Analýza

Vrhnout se po hlavě do návrhu webu bez analýzy vede většinou ke zbytečnému webu. Jak za něj vyhodit peníze si můžete přečíst s nadsázkou v tomto článku.

V této fázi nás zajímá vaše strategie. Jinými slovy proč chcete nový web, co od něj očekáváte a jakou pozici bude hrát v obchodním procesu. Dále se důkladně vyptáme na uživatele, tedy vaše klienty. Provedeme výzkum konkurence a její komunikace na internetu. Vše srovnáme s vašimi silnými a slabými stránkami. V bodech:

 • definice cílů webu
 • kvalitativní průzkum uživatelů
 • definice cílových uživatelů
 • požadavky obchodní strategie vzhledem k online marketingu
 • silné a slabé stránky společnosti a jejich využití
 • přehled o aktivitách konkurence a jejich komunikačních strategií na internetu
 • analýza dat z Google Analytics

 Výstupem analýzy je dokument popisující ideální web z hlediska uživatele, odlišení od konkurence, využití vašich silných stránek a podpoření obchodní strategie. Doporučíme vám také ideální využití sociálních sítí, do jaké míry je vhodné investovat do online propagace prostřednictvím PPC nebo jestli se vyplatí věnovat se intenzivně SEO.

Vybrané realizované analýzy vám rádi ukážeme na osobní schůzce. Kontaktujte nás.

Pokud se chcete dozvědět o analýze více, přečtěte si článek Cílová analýza.

Návrh

Návrh

Návrh webu u dodavatelů hrajících na cenu vypadá vždy stejně: "Tak nám pane řediteli řekněte, jak chcete, aby web vypadal?" Pana ředitele poleje studený pot, protože nemá nejmenší tušení, jak se stránky vytváří. V našem postupu se o tuto klíčovou část stará odborník, který navrženou podobu webu převede do wireframes, tedy drátěných modelů.

Na nich lze demonstrovat veškeré funkcionality a logiku návrhu. V této fázi je prostor cokoliv upravit a změnit a dojít k ideální podobě. Díky tomuto kroku se vyhneme nákladnému přepracovávání grafického návrhu, což znamená především úsporu času a financí.

Prohlédněte si ukázku návrhu v podobě drátěného modelu webu magazínu Kult.cz.

Grafika

Grafika

Grafik dostává jako zadání výstup analýzy a sadu wireframes. Nemusí tedy sám vymýšlet strukturu webu ani jeho funkčnost, ale soustředí se ryze na grafickou tvorbu. Kromě návrhu webů je v kompetencích grafika také ruční kresba a zajištění fotografií, které jsou pro web často zásadní.

Při zpracování grafiky vycházíme buď ze stávajících firemních barev, nebo navrhneme nové podle oboru podnikání a cílové skupiny. Na tomto základě pak umíme vyrobit i propagační materiály jako jsou letáky, bannery, a další. Protože grafický návrh je subjektivní věc, máte k dispozici několik kol připomínkového řízení. Návrh je postupně upravován, dokud není řešení připraveno k předání programátorům na realizaci.

Obsah

Texty

Jestli jste si přečetli jediný článek o internetovém marketingu, pravděpodobně se v něm vyskytlo spojení obsahový marketing, nebo také content marketing. Pokud se chcete umístit dobře ve výsledcích vyhledávání, zaujmout návštěvníky a získat nové klienty, měli byste tvořit zajímavý a přínosný obsah. Od textů přes fotografie, videa, webináře, příspěvky na sociálních sítích, atp...

Zatímco obvykle texty na web píše ve volném čase majitel firmy či sekretářka, v našem případě je pro Vás připraví marketingově vzdělaný odborník. Máte tak jistotu, že uživatel pochopí smysl Vašeho sdělení a vyhnete se nedorozumění, které Vás mohou připravovat o zákazníky. Na fotografie máme kolegy s letitou praxí, stejně tak pro tvorbu videa.

Programování

3OS

Pro tvorbu webů využíváme systém správy obsahu 3OS, který vznikl po 10 letech zkušeností s webovými technologiemi. Je vytvořen v PHP5 a jeho základem je:

 • jednoduchost - minimum nastavování pro efektivní workflow, klíčové informace vždy po ruce. Administrace, která se dá často vysvětlit i za 30 minut, a která se zaměřuje zejména na věci, které je třeba rychle a často měnit.
 • rozšiřitelnost - rozšíření webů třeba o intranet, fakturační systém, CRM a napojení na další služby. Na 3OS existuje také jednoduchý e-shop nebo sběr e-mailů pro newsletter. Cílem je splnit případná budoucí přání klientů a umožnit jim prakticky jakýkoliv zákaznický vývoj.
 • práce s moderními technologiemi - HTML5, Javascriptové animace, různé varianty webových fontů, mobilní weby, jednostránkové rolující weby... to všechno jsme již s 3OS bezproblémově zvládli.
 • SEO vlastnosti a vícejazyčnost - jednoduchá úprava základních parametrů jako titulek a popis stránky, a to globálně nebo samostatně pro jakoukoliv stránku. Vícejazyčnost je základní vlastnost systému.

 Jsme také schopni váš web zrealizovat na systému Wordpress nebo Drupal. Zde doporučujeme použití Wordpressu pro weby, kde je pro vás zásadní rozpočet, neboť lze s úspěchem vybrat existující šablonu. Pokud váháte, máme pro vás i zajímavou polemiku, která shrnuje výhody a nevýhody jednotlivých řešení.

Rozvoj a propagace

Graf

Po spuštění webu je čas na vyhodnocování výsledků a zavádění vylepšení. Zachytíme zpětnou vazbu od vašich návštěvníků, zjistíme, proč na stránku přišli, nebo proč odcházejí a co si přejí změnit. Ukážeme vám kam návštěvníci klikají, i když nejde o rozkliknutelný prvek. Řekneme vám, který zdroj návštěvnosti je nejvýkonnější. Na základě těchto informací dokážeme web dále vylepšit a zvýšit počet nových objednávek, poptávek či jen spokojených uživatelů.

Jsme také zkušení v online reklamě a propagaci. Rádi vám pomůžeme v těchto oblastech:

 • Sociální sítě (Facebook, LinkedIn, Twitter)
 • PPC reklama
 • SEO

Oslava!

Nejdůležitější krok našeho postupu je radost z dosažených výsledků. Kontaktujte nás a přidejte se ke spokojeným klientům! 

Máte zájem o tuto službu? Ozvěte se mi

Petr Gogolín

+420 776 346 943